رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

همایش هم اندیشی گزینشگران استان با حضور جناب آقای وطنی دبیر محترم هیأت عالی گزینش کشور برگزارگردید:


22 آبان, 1395 - 13:57 -- ghadiri
برگزاری همایش هم اندیشی گزینشگران استان به میزبانی هسته گزینش استانداری قزوین

همایش هم اندیشی گزینشگران استان با حضور جناب آقای وطنی دبیر محترم هیأت عالی گزینش کشور برگزارگردید:

گزارش دیدارهای جناب آقای وطنی دبیر محترم هیأت عالی گزینش کشور با مقامات عالی استان و حضور در همایش هم اندیشی گزینشگران استان قزوین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

   در ابتدای حضور جناب آقای وطنی دبیر محترم هیأت عالی گزینش کشورو هیأت همراه  به قزوین، ایشان  با حضرت حجت السلام عابدینی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند. در این دیدار امام جمعه قزوین با اشاره به آیات و روایات موجود  در خصوص گزینش به حساسیت موضوع اشاره و پرهیز از افراط و تفریط را لازمه گزینش معرفی نمودند .سپس جناب آقای وطنی ضمن تشکر از ایشان به فعالیت های انجام شده در سالهای اخیر در هیات عالی گزینش  و حرکت در مسیر قانون گزینش و سختی های موجود در اینکار  اشاره  نمودند.
در ادامه جناب آقای وطنی به اتفاق جناب آقای همتی استاندار محترم قزوین در همایش هم اندیشی گزینشگران استان قزوین شرکت کردند.در آغاز همایش  تقی زاده مدیر هسته گزینش ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان ، به اختصار گزارشی از عملکرد هسته های استان  و برگزاری جلسات شورای هم اندیشی مدیران گزینش دستگاههای اجرایی  ارائه نمود.
  سپس فریدون همتی استاندار قزوین با اشاره به رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری  در خصوص گزینش گفت :در انتخاب افراد باید تخصص ، توانایی انجام کار ، تعهد ، اخلاص و تقوا مد نظر قرار گیرد و مسئولان و دست اندرکاران این واحدها در قالب برنامه های آموزشی و تربیتی  تقویت شوند تا رسالت خود را در قبال مردم به نحو احسن انجام دهند.
فریدون همتی افزود : مسئولان و دست اندرکاران گزینش در استان  با توجه به سخت ودشوارو حساس بودن جایگاهی که دارند، باید بر اساس داده هایی که دریافت می کنند توجه و دقت لازم را داشته باشند که گاهی  یک تصمیم نامناسب می تواند سرنوشت یک فرد یا یک جامعه را تغییر دهد
وی ادامه داد: جلب رضایت واطمینان مردم و دلگرم کردن آنها به حکومت از طریق کارگزاران، ،کارکنان و کارمندان میسر می شود بنابر این باید افرادی گزینش شوند که  خدمت به مردم را از وظایف شرعی و قانونی خود بدانند
استاندار ادامه داد: اگر مردم احساس دلسوزی را در برخوردها و لحن سخنان کارگزاران مشاهده کنند به آنها اطمینان خواهند کرد و نباید هدفی جز این داشته باشیم.
در این جلسه رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان نیز در خصوص آسیب های فضای مجازی و یکی از اساتید در خصوص فرق نو ظهور منطقه مطالبی ارائه نمودند.
در ادامه همایش جناب آقای وطنی به ایراد سخنرانی پرداخته و اظهار داشتند به روز بودن روش های گزینش و توجه به شرایط زمانی و مکانی مسئله مهمی است که در فرایند گزینش باید مورد توجه واقع شود.
دبیر هیات عالی گزینش با بیان اینکه کارگروه های تخصصی در هیأت عالی تشکیل گردیده و با حضور صاحبنظران طرحی جامع در راستای ارتقاء کیفیت و فرایند گزینش در کشور در دست تدوین است.وی گفت : این طرح مراحل پایانی خود را طی می کند و به زودی برای تصویب ابلاغ خواهد شد.
دبیر هیات عالی گزینش افزود : در این طرح جامع به ارتقای سطح جایگاه گزینش در تشکیلات اداری ، آموزش و استفاده از روشهای نوین برای تحقیق و مصاحبه توجه شده است.
در ادامه این نشست مدیران هسته های گزینش دستگاه های اجرایی استان برخی مسایل و مشکلات فراروی کار خود را بیان و دبیر محترم هیات عالی به آنها پاسخ داد.