رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اولین نشست هم اندیشی در خصوص مسائل حقوقی اتباع و مهاجرین خارجی برگزار شد


11 شهريور, 1398 - 10:08 -- majidabolhasani...
با حضور عشایری مدیر کل امور اتباع و‌مهاجرین خارجی استان و‌ قضات دادگستری قزوین

اولین نشست هم اندیشی در خصوص مسائل حقوقی اتباع و مهاجرین خارجی برگزار شد

‍ اولین نشست هم اندیشی در خصوص اتباع و مهاجرین خارجی بین آقایان ذوقی معاون مدیرکل دادگستری استان ، شعبانی رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان و عشایری مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی و قضات دادگستری برگزار گردید. در این نشست در خصوص چگونگی تسهیل در فرایند رجوع به محاکم قضایی ، قوانین بین المللی و کنوانسیون های بین المللی که ایران به آن پیوسته است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اولین نشست هم اندیشی در خصوص اتباع و مهاجرین خارجی بین آقایان ذوقی معاون مدیرکل دادگستری استان ، شعبانی رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان و عشایری مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی و قضات دادگستری  برگزار گردید. 
در این نشست در خصوص چگونگی تسهیل در فرایند رجوع به محاکم قضایی ، قوانین بین المللی و کنوانسیون های بین المللی که ایران به آن پیوسته است  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عشایری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی با اشاره به رویکرد بشردوستانه و سخاوتمندانه  ج.ا.ا  در برخورد با مهاجرین و پناهندگان که در چارچوب قوانین مصرح و قواعد اقامت وارد کشور شده اند گفت در راستای جلوگیری از تداوم و تشدید تعارضات این افراد  و کاهش هزینه های دادرسی و به منظور تسریع در دستیابی به حقوق حقه خود کمیته حل اختلاف استان را تشکیل داده ایم ، و این مهم قاعدتا به لحاظ مطول بودن فرایند های قضایی مورد استقبال و رضایت آنان بوده و هست.
عشایری افزود در چند ساله اخیر با هدف رفع اختلافات اتباع خارجی و پناهندگان پروند های متعددی را در چارچوب شیخوخیت و ریش سفیدی مورد بررسی قرار داده و حل کرده است که نتایج حاصله بسیار مثبت و قابل قبول بوده است.
مدیرکل امور  اتباع و مهاجرین خارجی با بیان و تشریح چگونگی ورود کمیته به پرونده ها اظهار داشت معاون دادستان ، وکیل معرفی شده کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ، نماینده اتباع پناهنده و کارشناس حقوقی و مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استان اعضای این کمیته هستند.